Forum Web Master Strona Główna
Zaloguj Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy
MŚ: Polska w finale, dramat Szwedów

Qra$

PostWysłany: Pią 10:42, 23 Lut 2007    Temat postu: MŚ: Polska w finale, dramat Szwedów

Polski zespół Maciej Kreczmer i Janusz Krężelok awansował do finału sprintu drużynowego podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbywają się w Sapporo.
W półfinale biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce. Dramat przeżyli mistrzowie olimpijscy Szwedzi (wprawdzie wówczas startowali w innym składzie). Biegnący na ostatniej zmianie Peter Larsson zahaczył nartą o swoją nogę i na metę przybiegł daleko za rywalami.

W tym półfinale zwyciężyli Rosjanie Nikołaj Moriłow i Wasilij Roczew.
W rywalizacji żeńskich sprintów drużynowych, w których nie mamy swoich przedstawicielek, do niespodzianki doszło już w pierwszym półfinale, w którym odpadły reprezentantki Rosji. Ekipa tego kraju przed dwoma laty wywalczyła brązowy medal, a teraz biegnąc w składzie Jewgienia Szapowałowa i Natalia Matwiejewa, zajęły w półfinałowym biegu 6. miejsce i nie awansowały do finału. Do niego kwalifikowało się pięć pierwszych ekip.